Близька вам людина періодично стає нестерпним? Вимагає від вас неможливого? Його настрій змінюється на протилежне протягом п'яти хвилин?
Якщо ви чи ваші близькі страждаєте різкими перепадами настрою – від ейфорії до пекучої ненависті, переживаєте сильну залежність від близьких, тоді, можливо, це ознаки захворювання, яке необхідно коригувати.
З цієї книги ви дізнаєтеся, як допомогти йому і собі зберегти стосунки, як жити повним життям членам сім'ї, чий родич страждає прикордонним особистісним розладом.
На даний момент це найкраща книга про прикордонних розладах особистості. Вона підкаже вам, як жити і спілкуватися з людиною, яка знаходиться в такому станінді.
«Виверт-22» романтичних відносин полягає в наступному: коли один з партнерів любить все сильніше і сильніше, почуття іншого загасають. Чим більше жадає любові перший, тим менше її готовий віддавати іншій. Це парадокс пристрасті, психологічне явище, яке відбувається кожного разу, коли рівновагу у відносинах порушується. Важливо, що і чоловік, і жінка можуть виконувати будь-яку з ролей у цій пастці — і «ведучого», і «веденого».Відомий психолог Дін Деліс впевнений: «пастка пристрасті» — не тільки поширене явище, але і виправний. У своїй книзі він розповідає, як перевірити, чи є у ваших взаєминах «парадокс пристрасті» і як змінити шаблони поведінки, які загрожують вашому союзу.
Його рекомендації, перевірені багаторічним досвідом роботи з парами, допоможуть вам і вашому партнерові знайти нову рівновагу у відносинах, повернути в них романтику, пристрасть і створити довготривалий рівноправний союз.Фішки книгиЭта книга пропонує пояснення практично будь-якої проблеми в стосунках! Поки інші книги пропонують змиритися з тим, що «чоловіки влаштовані так, а жінки так, і нічого з цим не зробиш», Деліс пояснює, як дисгармонія у відносинах породжує проблеми (і, до речі, розповідає, як гендерні стереотипи здатні породити ще більше проблем).Книга виходила російською мовою в 1994 годуДля кого ця книгаДля тих, хто хоче зберегти відносини і зробити їх гармонійними.Цитати з книгиКак порушується балансСтремление отримати емоційну владу над іншою людиною може порушити рівновагу відносин. Це відбувається тому, що почуття закоханості біохімічно пов'язане з відчуттям втрати контролю і страхом отримати відмову. Коли ви зрозумієте, що впевнені в любові партнера, пристрасть почне згасати.
Найкращий захист — напад. Іноді партнер, наляканий перспективою відмови, воліє перервати відносини на самому ранньому етапі. Так чинять люди, які переживають нестабільний період життя або страждають від краху колишнього союзу. Вхопившись за роль «відкидає», людина повертає владу над собою і позбавляється від тривоги.Важлива внешностьИсследования показують, що краса має ключове значення лише при першому контакті. Інші якості дозволяють підтримувати інтерес. Це риси характеру: душевна теплота, життєрадісність, емпатія, доброта, інтелект, упевненість у собі, креативність. Нікому не пошкодив і хороший імідж — багатство, успіх, слава.НеравенствоКогда закоханий усвідомлює, що партнер привабливіше, ніж він сам, хвилювання, замасковане задоволенням, набуває неприємного присмаку. Згідно із законами парадоксу пристрасті, нерівна притягальна сила може призвести до втрати любові. Закохані часто перестають «горіти», коли виникає цей дисбаланс.Чому ми глупеемИз-за напруги сил «слабкий» партнер може втрачати гнучкість мислення, а також свою чарівність і винахідливість. Він діє незграбно, загальмовані, затиснуте, як під час співбесіди. В результаті «сильний» партнер відчуває себе пов'язаним зі нудним, дратівливою людиною, який лише ставить його в незручне становище.«А ти мене любиш?»Відчуваючи, що коханий віддаляється, «слабкий» може наполегливо запитувати: «Ти мене любиш?» Швидше за все, його очікує нетерпляче «Ну звичайно!» Залежні партнери реально потребують регулярної «дозі» хоч такого сумнівного підбадьорення. І це ще сильніше віддаляє «сильного», губить любов, народжуючи байдужість.
Якщо для нас «любити» означає «страждати», значить, ми любимо занадто сильно.
У цій книзі розглядаються причини, які спонукають настільки багатьох жінок, що шукають любові і люблячого чоловіка, фатально неминуче знаходити неуважних, егоїстичних партнерів, що не відповідають їм взаємністю.
Ми дізнаємося, чому, навіть якщо наші відносини з близькою людиною не задовольняють нас, нам все ж важко порвати їх.
Ми зрозуміємо, як наше бажання любити і сама любов стають пристрастю, залежністю, згубною звичкою, хронічної невиліковною хворобою.
Життя — це стрес, переконують нас звідусіль. І пропонують тимчасове рішення проблем: рахувати до десяти і глибоко дихати, повторювати перед дзеркалом даремні афірмації і купувати дорогі заспокійливі. В результаті все це працює так само, як маленький пластир, яким намагаються заклеїти величезну пробоїну у трубі.
Так, життя — це стрес. І головне у боротьбі з ним — виявити джерело. Але знайти джерело душевного болю не так просто. Токсична оточення і співзалежні відносини, страх самотності і боязнь кинути нецікаву роботу, психологічні залежності і втома від спілкування з родичами — в стресу може бути безліч причин. І кожна причина вимагає індивідуального рішення. Тетяна Трофименко допоможе розібратися в непростих стресових ситуаціях і назавжди завершити депресивний епізод вашого життя.
• Як виявити приховані стреси
• Батьківське тиск і маніпуляції — чому так відбувається
• Як пережити розрив відносин і боязнь самотності
• Боротьба з емоційним вигорянням і перевтомою і маніпуляції
• Що робити з невиправданими очікуваннями і завищеними вимогами до себе
Книга Ілсе Санд, психотерапевта і автора міжнародних бестселерів «Близько до серця» і «Компас емоцій», — про втрату зв'язку з близькими людьми. Ми часто переживаємо, що перестали спілкуватися зі старими друзями. Засмучуємося, що відносинам з коханою людиною не вистачає колишньої відкритості. Шкодуємо, що діти віддалилися і рідко дзвонять, або, навпаки, ми самі так і не помирилися з батьками після давньої сварки.
Ілсе Санд аналізує причини розриву відносин і пропонує прості прийоми і вправи, щоб їх повернути або поліпшити. Особлива увага приділяється ситуацій, коли неможливо відновити колишні відносини з об'єктивних причин. Для таких випадків автор дає поради, як пережити біль розлуки або втрати і навчитися відпускати з легким серцем.
Цитати
Вміння висловлювати свої думки допомагає скинути камінь з душі, і не важливо, зроблено це в усній або письмовій формі. Зміни навряд чи почнуться, якщо все тримати в собі. Але варто втілити думки в слова, як тут же починаються зміни.
Люди, значимі для нас чи були колись такими, що займають у нас в голові певне місце — в тій чи іншій мірі. Частково з цієї причини невирішені конфлікти або напруження у відносинах психологічно навантажують нас зсередини, навіть якщо ми вже давно не бачили самого «винуватця» всіх наших проблем. Домігшись примирення в зовнішньому світі, ми знаходимо спокій і у внутрішньому.
Навіщо читати
Для кого
Для тих, хто хоче розібратися в причинах розриву відносин і відновити їх.
Культова книга Робін Норвуд «Жінки, які кохають дуже сильно», що стала міжнародним бестселером і класичним практичним керівництвом по терапії співзалежності, перевернула наші уявлення про кохання і допомогла кільком поколінням жінок у всьому світі розібратися у своїх почуттях, вийти з неблагополучних відносин і перестати страждати від нещасної або нерозділеного кохання.
«Роздуми на кожен день для жінок, які люблять занадто сильно» – своєрідна провідна карта, складена Робін Норвуд на численні прохання читачок, яка надихне і підтримає на шляху до зцілення від співзалежності, допоможе глибше зрозуміти самих себе і оточуючих і зберегти душевну рівновагу і почуття гумору у процесі особистісної трансформації.
Думки і тези, зібрані в цій книзі, являють собою необхідні малі дози нового мислення і відповідають невеликим кроків, які ми робимо у своєму внутрішньому розвитку на шляху до нової, здорової і повноцінної особистого життя і до нових стосунків.
Зазвичай люди понад усе прагнуть гармонійних стосунків. Та коли відносини перетворюються на суцільне катування, саме потерпілі будь-що прагнуть примирення, у такий спосіб завдаючи собі шкоди.
Ця книжка дарує надію на зцілення від токсичних стосунків. Автор, спираючись на власний досвід, пропонує систему методів, які допоможуть розпізнати руйнівні відносини не лише в особистому житті, а й у професійній сфері та відкритися до нового кохання і щастя.
Запропоновані поради допоможуть подолати невпевненість, запобігти депресії, віднайти рівновагу. Замисліться над своїми стосунками та переконайтеся, що не стали жертвою маніпуляцій.
Перше видання цієї книги виходило в Міфі під назвою «Покупець на гачку».
Чому деякі продукти привертають нашу увагу, а деякі — ні? Деякі продукти формують у нас звички? Чи є у цих продуктів якісь схожі риси і патерни?
Ця книга описує процес, що складається з чотирьох етапів, який дозволяє формувати звички покупців. Продукти, що формують звички, дозволяють регулярно повертати споживачів без агресивного маркетингу і дорогої реклами.
Ця книга, корисна для маркетерів, дизайнерів, підприємців і всіх, хто цікавиться поведінкою споживачів, пропонує читачам:
Розкриває відразу кілька тем: бізнес, психологію, переконання і дизайн продуктів.
Це книга для маркетерів і підприємців. І для тих, хто цікавиться маркетингом і поведінкою споживача і хоче зрозуміти, чому деякі продукти формують у нас звички, а деякі — ні.